Výpočet tepelných ztrát domu

  • Tepelné ztráty vaší nemovitosti

    Tepelné ztráty vaší nemovitosti

    Nevíte jak výkonný zdroj tepla zakoupit? Žádáte o výhodnější tarif pro tepelné čerpadlo D(C)56d? Rádi vám pomůžeme stanovit tepelnou ztrátu domu.
tepelné ztráty domu

Výpočet tepelných ztrát

  • Nevíte, kolik uspoříte kW zateplením?
  • Zajímá vás, jak velký zdroj k vytápění zvolit?
  • Potřebujete nadimenzovat otopná tělesa po místnostech?
  • Žádáte u distributora elektrické energie o výhodnější tarif pro tepelné čerpadlo?

Výsledky výpočtů tepelných ztrát jsou nejdůležitější pro správnou volbu zdroje tepla, jeho výkonu a optimálního provozu.

Ztráty určují totiž celkovou spotřebu energií na vytápění Vašeho domu.

Na základě těchto výpočtů je pak možné určit, jaká bude třeba tloušťka zateplení domu a nakolik by taková úprava přinesla co do úspory energií do budoucna. Dost značná část tepla a náklady na provoz se dají snížit i tím, že přidáte jen pár centimetrů izolace navíc. Přitom to nijak razantně nezasáhne do vašeho rozpočtu.

Stačí nám zaslat projektovou dokumentaci, ve které jsou vidět rozměry domu, velikosti oken, výška podlaží i materiálové složení jednotlivých konstrukcí. Cena se pohybuje kolem mezi 3 000 – 10 000 Kč podle velikosti a typu domu (rodinný dům či větší bytový dům) a stavu projektové dokumentace.

Pro větší objekty občanské vybavenosti, administrativní a veřejné objekty, haly aj. je cena individuální.

Není případně problém objekt zaměřit a vyhotovit energetický model bez projektu.

Ztráty vám vypočteme nejen obálkovou metodou celého domu, ale také po místnostech a můžeme posoudit stávající či navrhnout nová otopná tělesa. Rádi vám také vyhotovíme projekt vytápění či vyřídíme dotaci na získání nového zdroje tepla.

Pokud požadujete spíše změřit tepelné mosty, vady konstrukcí či vady zateplení v rámci reklamačního řízení se zateplovací firmou, je vhodnější si objednat termovizní měření.

Kdo službu využije

  • Výpočet tepelných ztrát domu využijí jak vlastnící všech typů budov, tak i zájemci o výstavbu či rekonstrukci a žadatelé o dotaci na zateplení domu či změnu zdroje tepla. Službu nabízíme i architektům a projektantům.

DÁLE VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT

Výběr z našich referencí