Výpočet tepelných ztrát domu

  • Tepelné ztráty vaší nemovitosti

    Tepelné ztráty vaší nemovitosti

    Nevíte jak výkonný zdroj tepla zakoupit? Žádáte o výhodnější tarif pro tepelné čerpadlo D(C)56d? Rádi vám pomůžeme stanovit tepelnou ztrátu domu.
tepelné ztráty domu

Výpočet tepelných ztrát

  • Nevíte, kolik uspoříte kW zateplením?
  • Zajímá vás, jak velký zdroj k vytápění zvolit?
  • Potřebujete nadimenzovat otopná tělesa po místnostech?
  • Žádáte u distributora elektrické energie o výhodnější tarif pro tepelné čerpadlo?

Výsledky výpočtů tepelných ztrát jsou nejdůležitější pro správnou volbu zdroje tepla, jeho výkonu a optimálního provozu.

Ztráty určují totiž celkovou spotřebu energií na vytápění Vašeho domu.

Na základě těchto výpočtů je pak možné určit, jaká bude třeba tloušťka zateplení domu a nakolik by taková úprava přinesla co do úspory energií do budoucna. Dost značná část tepla a náklady na provoz se dají snížit i tím, že přidáte jen pár centimetrů izolace navíc. Přitom to nijak razantně nezasáhne do vašeho rozpočtu.

Stačí nám zaslat projektovou dokumentaci, ve které jsou vidět rozměry domu, velikosti oken, výška podlaží i materiálové složení jednotlivých konstrukcí. Cena se pohybuje kolem 3 000 – 5 000 Kč podle velikosti domu a stavu projektové dokumentace.

Není případně problém objekt zaměřit a vyhotovit energetický model bez projektu.

Ztráty vám vypočteme nejen obálkovou metodou celého domu, ale také po místnostech a můžeme posoudit stávající či navrhnout nová otopná tělesa. Rádi vám také vyhotovíme projekt vytápění či vyřídíme dotaci na získání nového zdroje tepla.

Kdo službu využije

  • Výpočet tepelných ztrát domu využijí jak vlastnící všech typů budov, tak i zájemci o výstavbu či rekonstrukci a žadatelé o dotaci na zateplení domu či změnu zdroje tepla. Službu nabízíme i architektům a projektantům.

DÁLE VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT

Výběr z našich referencí