Průkaz energetické náročnosti

 • PENB

  PENB

  Pro prodej, pronájem, novostavby či rekonstrukce zpracováváme PENB po celé České republice.

Zpracovat průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) neboli energetický štítek je pro rodinné domy povinné v těchto případech:

Od 1. 1. 2013

Větší změna dokončené budovy

Prodej celé budovy nebo její ucelené části

Pronájem celé budovy

Výstavba nové budovy

Od 1. 1. 2016

Pronájem ucelené části budovy, např. bytová jednotka v rodinném domě

 

Výjimku mají rekreační objekty a budovy s energeticky vztažnou plochou pod 50 m². Větší změnou dokončené budovy se rozumí rekonstrukce objektu, kdy se mění více než 25 % plochy obálky budovy.

Průkaz energetické náročnosti hodnotí stavební obálku budovy, vytápění, vlhčení/odvlhčování, větrání, chlazení, přípravu teplé vody a osvětlení.

Zpracovat průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) pro bytové a administrativní budovy je povinné v těchto případech:

Od 1. 1. 2013

Větší změna dokončené budovy

Prodej celé budovy nebo její ucelené části

Prodej bytu (s možnou výjimkou do r. 2016)

Pronájem celé budovy

Výstavba nové budovy

Od 1. 1. 2015

Všechny bytové a administrativní budovy s energeticky vztažnou plochou větší než 1500 m²

Od 1. 1. 2016

Pronájem ucelené části budovy, např. bytu

Od 1. 1. 2017

Všechny bytové domy s energeticky vztažnou plochou větší než 1000 m²

Od 1. 1. 2019

Všechny bytové a administrativní budovy – platí i pro domy s energeticky vztažnou plochou menší než 1000 m²

Informujte se v rámci našeho bezplatného poradenství EKIS telefonicky či na ekis@energysim.cz, zda je potřeba zpracovat PENB na Vaši konkrétní nemovitost.

Pro průmyslové objekty není například PENB potřeba, je-li celková energetická náročnosti pod 700 GJ/rok.

Proč EnergySim?

 • Pro precizní odečtení geometrie objektů si vždy vytváříme 3D modely. Zejména s ohledem na požadavky dotačních titulů jde o nezbytnou součást naší práce, která zpřesňuje energetické výpočty.
 • Jsme tým energetických specialistů (auditorů) a autorizovaných projektantů technických zařízení budov. kromě zpracování projektů typu průkaz energetické náročnosti, energetický audit či posudek nabízíme našim klientům komplexní služby v oblasti dotací a projekci systémů TZB či zateplení.
 • Zabýváme se úvodními energetickými koncepty, optimalizačními energeticko-ekonomickými studiemi, projekty pro stavební povolení až po realizační dokumentaci pro výběr dodavatele.
 • Členové našeho týmu se věnují zpracování grantů a výzkumných studií v oblasti energetiky. V rámci členství v profesních asociacích se podílejí na tvorbě legislativních dokumentů a nastavení dotačních titulů zaměřených na úspory energií v budovách. Jsme autory několika volně dostupných software pro hodnocení budov.

  Více informací zde >>

Kolik to bude stát

Cena průkazu energetické náročnosti je individuální a záleží na složitosti objektu a stavu dostupných podkladů. Kontaktujte nás pro více informací zde >>

 • Cena pro rodinný dům začíná na 3 500 Kč. Záleží, zda máte k dispozici stavební projektovou dokumentaci a jak je dům velký a členitý.
 • Cena pro bytový dům se pohybuje od 5 000 do 20 000 Kč.
 • Pro administrativní budovy je cena vždy individuální.

DÁLE VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT

Výběr z našich referencí