Zákon č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií
Počínaje datem 1. 1. 2009 zákon č. 406/2000 Sb. (a aktuální novely 25.1.2020) ukládá vlastníkům budov povinnost provádět povinné pravidelné kontroly těchto zařízení:
Kontroly mohou provádět pouze energetičtí specialisté, kteří jsou zapsáni na seznamu MPO a mají patřičné oprávnění. Naše společnost tímto oprávněním disponuje a máme reference, kdy zdroje chladu měly v součtu přes 1 MW výkonu.
Na veškeré zákonné kontroly máme patřičné oprávnění od MPO viz seznam našich auditorů >>
Pozor. U kontroly klimatizací se nejedná se o kontrolu úniku chladiva či pravidelnou revizní kontrolu např. plynových kotlů.
Kontroly se provádějí v souladu s vyhláškou č. 193/2013 Sb. a č. 194/2013 Sb. viz znění vyhlášky >>
Kontrolou klimatizace se rozumí kontrola nejen chladících zařízení, ale i vzduchotechnických jednotek, které mají instalován výměník chladu. V případě, že je v objektu instalována MaR (BMS), je možné kontrolu provádět i mimo běh zařízení. Kontroly jsou v rozmezí 4 až 10 let dle výkonu zdrojů a monitoringu zařízení.
Informujte se v rámci bezplatného poradenství EKIS, kdy se na kontrola vztahuje na Váš případ.
U kontrol účinnosti kotlů se kontrolují nejen samotné zdroje tepla, ale také rozvody tepelné energie. Účinnost zdrojů se měří buď přímou či nepřímou metodou pomocí analyzátoru spalin. Kontroly jsou v rozmezí 2 až 10 let dle výkonu zdrojů a monitoringu zařízení.
Naše společnost nabízí nejen měření účinnosti kotlů na zemní plyn, ale také kotlů na tuhá paliva jako je uhlí či dřevo.
Požadujete jen kontrolu nebo i úspory energie?
Kontroly je možné provádět v těchto stupních dle přání klienta:
Proč EnergySim?
Kolik to bude stát
Cena kontroly účinnosti otopných soustav a klimatizací je individuální a záleží na složitosti objektu a stavu dostupných podkladů. Kontaktujte nás pro více informací zde >>